Telewizja przemysłowa - Kamery

CCTV

CCTV - ta powszechnie stosowana nazwa jest skrótem od angielskiego określenia "Closed Circuit Television", oznaczającego telewizję przemysłową (lub dozorową). Systemy te, stające się coraz bardziej popularne z dnia na dzień, mają na celu uzupełnienie klasycznej elektronicznej ochrony obiektów o nieprzerwany nadzór wideo.
Najprostsze i najbardziej popularne systemy CCTV składają się z czterech bloków. Podstawowymi elementami są kamery, rozmieszczone w przemyślany sposób na chronionym obszarze. W tym celu stosuje się różne rodzaje kamer, w zależności od bieżących potrzeb - mogą to być kamery z nieregulowanym obiektywem umocowane do nieruchomej podstawy, jak również zaawansowane urządzenia wyposażone w zdalnie sterowane podstawy umożliwiające obsłudze wybór obszaru nadzorowanego taką kamerą. Zależnie od charakteru nadzorowanego obiektu, kamery mogą być instalowane w dyskretnych obudowach imitujących powszechnie stosowany sprzęt, zapewniając dzięki temu komfort psychiczny osobom przebywającym w pomieszczeniu. Kamery i odpowiednio dobrane do nich obiektywy mają decydujący wpływ na jakość obrazu przedstawianego przez system CCTV.

Kamery IP

Kamera sieciowa nie wymaga do instalacji i pracy dodatkowych urządzeń, czy oddzielnej infrastruktury sieciowej.
Wystarczy tylko zamocować urządzenie i podłączyć do istniejącej już sieci Ethernet, a z przeglądarki dowolnego komputera wpiętego w tą sieć można obserwować obraz widziany przez kamerę. Jeżeli dodatkowo dysponujemy stałym połączeniem sieci z Internetem, możliwe staje się oglądanie tego obrazu z dowolnego punktu na świecie.
Do swojej pracy nie wymaga komputera PC, pracując samodzielnie i udostępniając dane za pośrednictwem wbudowanego serwera WWW w sieci lokalnej i w Internecie. Umożliwia jednoczesny dostęp wielu użytkownikom.
Generuje obraz video z maksymalną rozdzielczością 1920x1080 (1080p) pikseli oraz z prędkością do 25 klatek na sekundę, umożliwiając tym samym płynną obserwację ruchu. Konfigurowalna za pomocą przeglądarki internetowej. Konfiguracja pozwala na ustalenie hasła dostępu lub też, jeżeli hasło nie zostanie wpisane, dostęp będzie otwarty bez autoryzacji.
podgląd

oprogramowanie

rejestrator

kamerki

kamery